Iva Natura Polska-odkryj piękno pochodzące z natury.

Udostępnij ten post

Kochani ostatnio trafiłam na artykuł ,w którym badacze z Kliniki Salud del Valle Salinas wspólnie z Uniwersytetem Kalifornijskim zaoferowali grupie 100 osób różne kosmetyki oznaczone jako wolne o dsubstancji chemicznych zawierających ftalany,parabeny,oksybenzon,trikolosan.
Te substancje stosowane są powszechnie w mydłach,kremach,odżywkach,szamponach,żelach.
Co pokazały badania?
Po trzech dniach stosowania organicznych produktów,poziom chemikaliów w organizmie obniżył się o połowę!
Co to oznacza?
Trudno jest uniknąć chemii w kosmetykach,ale wybierając świadomie,starannie czytając etykiety ze składami jesteśmy w stanie zmienić stan naszego zdrowia i naszej skóry.
Na przeciw tym zapotrzebowaniom wychodzi nowa marka na naszym polskim rynku Iva Natura .


Ich kosmetyki powstają na bazie naturalnych esencji i olejków z roślin znajdujących się w ekosystemach w Anatolii,fascynującego regionu Turcji.
Górzysto-wyżynna  kraina ,obfitująca w liczne źródła i górskie rzeki.To właśnie dzięki nim rośliny pozyskiwane do produkcji kosmetyków są czyste niczym łza,swoją siłę czerpią z krystalicznej wody.
Klimat i temperatura jest skrajnie różna ,w niektórych regionach może dochodzić od +40 do-40 stopni Celsjusza,naturalnie uprawiane tu rośliny są odporne na takie zmiany,te położone w najwyższych partiach korzystają z tlenu nie skażonego spalinami,oparami i innymi tego typu wyziewami ,z którymi my spotykamy się na co dzień.
Poniżej mapka z obszarami gdzie marka posiada swoje uprawy.


Iva Natura chce przekazać nam i naszej skórze wszystko co najlepsze,nie stosuje w związku z tym żadnych sztucznych substancji.Cały proces produkcji,poczynając od kiełkującego nasiona,poprzez ich zbiór i wytwarzanie ekstraktów jest monitorowane w  laboratoriach .

Wyobraźcie sobie ,że to wszystko trafia w nie zmienionej formie do Was,czysta natura zamknięta w kosmetyku ,brzmi pięknie.

shower gel Iva Natura

Kochani kosmetyk organiczny,aby w 100 % był kosmetykiem organicznym nie tylko musi zawierać odpowiedni skład,cała siła leży w roślinach,z których ten skład został zaprojektowany.
Sedno tkwi w procedurze przygotowywania przyjaznej środowisku,bez uszczerbku dla zdrowia i ekosystemu.

Od dłuższego czasu osobiście skłaniam się ku kosmetykom biorącym swój początek z natury.Czytam składy,porównuję działania z kosmetykami drogeryjnymi i mogę powiedzieć jednoznacznie :jest różnica.
Odczuwalna i widoczna gołym okiem.Skóra oddycha,wszelkie problemy z alergiami sezonowymi są mniej uciążliwe,podrażnienia odchodzą w niepamięć.
Firma Iva Natura jest certyfikowanym producentem kosmetyków organicznych,spełnia wszelkie normy międzynarodowych standardów.

Iva Natura Polska

Ostatnio rozmawiałam z moją koleżanką ,która jest w pierwszym trymestrze ciąży,lista produktów,których nie powinna używać jest długa:
-szampony zawierające ftalany-wiecie,że mogą wpłynąć feminizująco na płód płci męskiej?
-płyny do płukania ust-fluor przenika do płodu
-kremy i peeling z kwasami AHA -spowodują plamy pigmentacyjne,podobnie sprawa ma się z retinolem
-ftalany występujące w żelach,piankach,lakierach do włosów zaburza gospodarkę hormonalną dopiero co rozwijającego się płodu
-wiecie,że DHA zawarty w samoopalaczach może uszkadzać DNA płodu wchłaniając się do krwiobiegu
Zastanawiała się jak nie zwariować i po co sięgać,odpowiedziałam bez wahania :po produkty i kosmetyki organiczne.
Ja zaczynam swoją przygodę z Iva Natura,Was zapraszam do zapoznania się z ofertą Iva Natura Polska .
Jak Wy podchodzicie do pielęgnacji?Wybieracie świadomie?Jesteście w stanie wydać więcej za ekologiczny produkt?


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz