Marion ,termoochrona spray i mgiełka do włosów.

Udostępnij ten post

Suszarka jest ze mną odkąd pamiętam,moje włosy po myciu muszą zostać wysuszone,inaczej żyją własnym życiem i każdy idzie w swoja stronę.
Cofając się kilka lat wstecz drugim po suszarce wspomagaczem stała się prostownica,używałam jej namiętnie i prawie codziennie,dzisiaj sięgam sporadycznie.
Włos narażony na działanie wysokiej temperatury rozszczepia się,uszkodzenia pojawiają się nie tylko w warstwach zewnętrznych, ale także w warstwach położonych głębiej.Zresztą czesanie podczas suszenia również daje popalić naszym włosom, najwłaściwsze jest odłożenie czesania do momentu wyrównania poziomu wilgotności włosów z otoczeniem – czyli około 10 minut po wyłączeniu suszarki.
Temperatura suszenia powyżej 60 stopni powoduje niszczenie keratyny,w efekcie suchość,brak połysku,kruchość i łamliwość.
Dzisiaj dwa produkty ,które na stałe zagościły w mojej pielęgnacji włosów.


Pierwszy z nich to mgiełka chroniąca przed działaniem wysokiej temperatury.


Opis producenta:

Mgiełka bez spłukiwania stworzona została specjalnie do ochrony włosów narażonych na działanie wysokiej temperatury podczas używania suszarki, prostownicy lub lokówki. 
Unikalna formuła zawiera kopolimery, które pozostawiają na włosach specjalny film zabezpieczający włosy przed wysuszeniem, dzięki czemu stają się one mocniejsze, sprężyste i są łatwiejsze do modelowania.

- włosy są miękkie i elastyczne
- nadaje im zdrowy wygląd i aksamitny połysk
- zapobiega puszeniu i elektryzowaniu się włosów.Plastikowe opakowanie,wygodne dozowanie.Ma bardzo delikatny zapach.
Rozpylam ja po każdym myciu na wilgotne włosy.
Suszę i voilà.Włosy stają się sypkie,lepiej się układają .Wyglądają na zdrowsze.
Co najważniejsze mgiełka nie przetłuszcza włosów,ba dzięki niej są dłużej świeże.
Nie skleja.Używam go jeśli  przydarzy mi się rano niespodzianka ,czy typowe koguciki-psikam na suche włosy i prostuję.
Z tej serii znajdziemy również mleczko termoochronne,ale myślę,że właśnie mgiełka mniej obciąża włosy.
Brak alkoholu w składzie.
Drugi produkt to spray.


Opis producenta:
Spray dzięki zastosowaniu innowacyjnych składników aktywnych, zapewnia uzyskanie efektu zwiększonej objętości włosów. Specjalnie ukierunkowany aplikator umożliwia precyzyjną aplikację produktu u nasady włosów, przez co fryzura zyskuje lekkość i puszystość. Dodatkowo unikalna formuła zawiera kopolimery, które chronią włosy przed działaniem wysokiej temperatury podczas używania suszarki, prostownicy lub lokówki, dzięki czemu włosy są mocniejsze, sprężyste i lśnią zdrowym blaskiem.
 

Efekt na włosach:
- większa objętość
- uniesienie u nasady
- wzmocnienie i połyskPo ten produkt nie sięgam już tak często,ale jeśli potrzebuję uniesienia włosów,chcę je wymodelować przed wyjściem czy imprezą.
Tutaj również plastikowe opakowanie.Dozownik w sprayu.Zapach delikatny,nie drażniący.
Minusem jest to,że włosy szybciej się przetłuszczają,
Produkt daje włosom lekką sztywność,nie używam wtedy lakieru ,ani pianki i objętość.
Obra preparaty mają za zadanie chronić nasze włosy przed działaniem wysokiej temperatury i tutaj,wygrywa mgiełka.Spray lekko je modeluje.
Są bardzo łatwo dostępne,cena przyjemna dla oka.
Pamiętajcie suszenie i prostowanie mogą naprawdę zaszkodzić naszym włosom,ale jeśli będziemy robiły to "z głową" i umiarem,możemy codziennie cieszyć się piękną fryzurą.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz