Korund kosmetyczny

Udostępnij ten post

Dzięki rozdaniu u Kobieta nieidelna w moje ręce trafił korund kosmetyczny.
Korund to minerał z gromady tlenków.Te szlachetne to np.rubin i szafir.
W kosmetyce służy do mikrodermbrazji i ma postać minikryształków.
 Peeling mechaniczny czyli mikrodermbrazja to najłagodniejszy z peelingów. Polega na kontrolowanym, mechanicznym ścieraniu naskórka i górnych warstw skóry właściwej .
Dzięki niemu możemy robić sobie w domowym zaciszu zabiegi mikrodermbrazji.Peeling korundem jest ostrzejszy od standardowego, sklepowego peelingu gruboziarnistego ale też łagodniejszy od salonowego.
Jakie ma zastosowanie:
  1. blizny - rozjaśnia przebarwienia i blizny potrądzikowe, wygładza i "zmiękcza" ubytki w skórze
  2. łojotok - systematyczne stosowanie korundu poprawia ogólny stan skóry i może przyczynić się do zmniejszenia popularnego świecenia się skóry
  3. rozszerzone pory - oczyszcza pory, zwiększa penetrację składników aktywnych (np.kwasu salicylowego), w efekcie zwęża pory
  4. zmarszczki - peeling korundem pobudza skórę do ciągłej odnowy, uelastycznia i liftinguje skórę
  5. rozstępy - korund nie tylko wygładza skórę, ale też poprawia mikro-krążenie i pomaga w walce z cellulittem
 Poniżej macie przykładowe działanie korundu:
 
Korund mieszamy w stosunku 1:5,czyli łyżeczka korundu i 5 łyżeczek kremu.Najlepiej jeśli będzie to krem o lekkiej konsystencji.Ja użyłam Hydrabio od Biodermy.Możecie do 
wymieszania używać kwasu hialuronowego,olejku,żelu do mycia twarzy.

Podczas używania musimy być bardzo delikatne.Ja po pierwszym razie miałam podrażnione okolice oczu i policzki.Nie wcieramy go tylko delikatnie masujemy około 2-3 minut.Później zmywamy.
Po taki zabiegu skóra jet naprawdę gładka ,matowa,oczyszczona.Jeśli macie czas i ochotę po zabiegu możecie nałożyć ulubioną maseczkę.
Porcja wystarcza na dwukrotne użycie na twarz i dekolt.Resztki zazwyczaj wkładam dk małych plastikowych pojemniczków i zostawiam na następny zabieg.
Korund stosujemy 1 raz w tygodniu.Dziewczyny-polecam.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz