Najlepszy krem na zmarszczki kupisz w dyskoncie

Udostępnij ten post

Jeśli mam trochę wolnego czasu lubię poszperać w internecie i poczytać o niecodziennych wydarzeniach.Ostatnio trafiłam na artykuł o blogerce,która nie myła włosów przez dwa lata.Link tutaj.
Ale dzisiaj temat zgoła odmienny.Czy wiecie gdzie można kupić najlepszy krem na zmarszczki?

Hiszpańska organizacja konsumencka przeprowadziła test kremów przeciw zmarszczkom. Okazuje się, że najskuteczniejszy specyfik oferuje Lidl za 2,99 euro.

Nie było to badanie jak te, które często przeprowadzają same firmy kosmetyczne gdzie krem testuje jedynie kilkanaście kobiet. Hiszpańska Organizacja Konsumentów i Użytkowników (OCU) przebadała 14 różnych komsetyków na 995 kobietach, które używały kosmetyków przez miesiąc.
Reklamy i opisy obiecywały wiele,jednak większość testowanych produktów nie przyniosła oczekiwanych rezultatów.
Przeanalizowali zarówno te z najniższej półki cenowej jak i topowe marki. Wyniki były nie tylko zaskakujące, ale i nie pozostawiają żadnych złudzeń. Krem z Lidla o nazwie "Cien Crema de Dia Q10" uzyskał najlepszy wyniki z 64 punktami na 100 możliwych.
Ceny testowanych kosmetyków oscylują między 3 a 113 euro. OCU ostrzega jednak, że zupełnie nie idą one w parze ze skutecznością: zaskakujące, ale w testach najlepiej wypadły kremy najtańsze.
Drugie miejsce zajął "Eucerin Hyaluron Filler", którego cena waha się od 26,90 euro do 39 euro. Zdobył 61 punktów. Reszcie nie poszło tak dobrze. Okazuje się, że nawet kremy z najwyższej półki cenowej miały za mało aktywnych składników - retinol, kolagen i koenzym Q10. O ironio, to najczęściej ci najwięksi producenci skupiają się na promowaniu ich dobroczynnego działania.
Artykuł znajdziecie tutaj.
Co myślicie o tym teście.Czyżby firmy kosmetyczne sprzedawały tylko obietnice?Brak komentarzy :

Prześlij komentarz